Güneş Enerjisi

Güneş Enerjisini Nasıl Kullanırım ? Nasıl Tasarruf Sağlarım?

Enerji performansı ve tasarrufu; işletme koşullarından, performanstan, kaliteden ve üretim miktarından vazgeçmeden, tüketilen enerjiyi en alt limitlere indirmektir. Enerji tasarrufu; bunlardan vazgeçmeden enerji tüketimini konusunda hassas davranmaktır.

Günümüz koşullarında, elektrik enerjisi en temel ihtiyaçlarımızdandır. Bu enerji işletmelerimiz vazgeçilmez tüketim kalemlerinden birisidir. Amacımız enerji tasarrufu değil, enerjinin verimli kullanılmasını sağlamaktır.

Enerji tasarrufu ve verimliliği konusundaki ilk ve en büyük gelişmeniz ise bu elektriği kendi kendinize üretebilmektir. ENV Enerji Sistemleri sayesinde elektriğinizi iş yerinizde üretmeniz konusunda uzman teknik ekiplerimiz ve mühendis kadromuzla geleceğinize imza atıyoruz.

 

Neden Güneş ?

Çünkü doğaya zararı olmayan, yenilenebilir enerji.

Güneş enerjisi çevreye saygılı ve sürdürülebilir bir enerji kaynağıdır.  Güneşten gelen enerji  ile doğayı kirletmeden, sessiz ve çevre dostu bir elektrik enerjisi üretebilirsiniz.

Çünkü uzun süreli. 

Güneş enerjisi panelleri ile 25 yıla kadar yüksek verimlilik ile kendi elektriğinizi üretebilirsiniz. 

 

Çünkü tasarruflu.

Güneş enerji sistemleri sayesinde elektrik tasarrufu sağlayabilir, hatta ihtiyaç fazlası elektriğinizi dağıtım şirketlerine satarak işletmenizi kâra geçebilirsiniz.

Güneş Enerji Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Güneş enerji sistemleri tüm çatılarda kullanılabilen esnek sistemlerdir. Konutlar, üretim tesisleri, iş merkezleri, alışveriş merkezleri, akaryakıt istasyonları, stadyumlar, oteller, depolar ve otoparklar gibi birçok alanda kurulumu yapılabilir, temiz ve sürdürülebilir enerji üretilebilir.

Neden ENV Enerji?

İhtiyaçlarınızı en doğru şekilde belirleyen, profesyonellik ve kalite birlikte sunan, yıllar boyu size güven verecek bir firma ile çalışıp, lisanssız elektrik üretimi yönetmeliği gibi resmi prosedürlerin ve teknik bilgilerin arasında kaybolmamak için... Kısacası her yeni güne başladığınızda yanınızda güneş kadar bulunan bir işletme olduğumuz için…

Keşif ve Yatırım Raporu hizmeti ücretli mi?

Hayır. Keşif ve Yatırım Raporu hizmetini ücretsizdir. Bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır.

Güneş Enerjisinde Nasıl tasarruf sağlarım?

Gündüz ürettiğiniz ihtiyaç fazlası elektriğinizi şebekeye vermenizi, akşam veya yüksek tüketiminizin olduğu diğer günlerde ise şebekeden ücretsiz olarak geri alabilmenizi sağlar. Ay sonunda şebekeye verdiğiniz elektrik miktarı daha fazla ise, aradaki farkı aktif enerji bedeli üzerinden dağıtım şirketine satarak kara geçebilirsiniz.

 

Güneş Paneli Maliyetleri  

İşletmenizin çatısına kurmak istediğiniz güneş enerji sistemi her bir müşteri özelinde tasarlanmakta ve proje bazlı çalışmalar yapılmaktadır. Güneş paneli fiyatlarından ziyade güneş enerji sistemleri anahtar teslim kurulum fiyatını incelemek daha doğru olacaktır.

İşletme çatınıza kuracağımız güneş enerji sistemleri, çatınızın yönüne ve konumunuza göre değişmektedir. Kendini 4 – 7 yıl arasında geri öder ve 25 yıl boyunca yüksek enerji verimliliği ile elektrik üretmeye devam eder.

Kendi Elektriğimi Kendim Nasıl Üretirim?

ENV Enerji ekibinin işyerinizde yapacağı keşif ile yatırım raporunuzu hazırlar ve kendi elektriğinizi maksimum performans ile üretmenizi sağlayacak sistem tasarımları yapar.  

Güneş Enerji Sistemleri için Bakım ve Temizlik Nasıl Yapılır ?

ENV Enerji olarak güneş enerji sistemlerinin 6 ayda bir bakım ve temizlik yapılmasını öneriyoruz. Bakım ve temizlik hizmeti ENV Enerji tarafından verilmektedir. Bakımlar sayesinde hem sistemin güvenilir çalışması hem de yıllar boyunca yüksek verimli elektrik üretmesi sağlanmaktadır.

Güneş Enerji Sistemlerinin Garantisi Nasıldır?

Güneş panelleri, 10 yıl ürün garantili ve ayrıca 25 yıl minimum %80 verimlilik garantilidir. Solar inverter (evirici) ürünlerinin ürün garantisi ise 5 yıldır.

 

 

ENV Enerji  olarak hangi hizmetleri veriyoruz?

ENV Enerji  tüm süreçler konusunda ana karakter oluyor ve anahtar teslim bir hizmet sunuyoruz. İlk aşamada ücretsiz keşif yaparak, işletmenizin uygunluğu, yatırımın karlılığı ve sistem bileşenlerini belirliyoruz. Keşif sonrası ve  mühendislik çalışmalarımız doğrultusunda, uygun sistemi işletmemize sunuyoruz. Müşterimizden onay aldığımız takdirde, solar enerji ekipmanlarının temin edilmesi, montajının yapılıp sistemin devreye alınmasında rol oynuyoruz. Bu sektördeki en önemli konu ise yetkili elektrik dağıtım şirketi ve TEDAŞ ile izin sürecinin yürütülmesi. Bu süreç genelde yoğun evrak trafiğiyle 4 ay sürebiliyor. Biz müşterilerimizden aldığımız basit bir vekaletname ile bu süreci de baştan sona üstleniyoruz. Sistemi kurduktan ve devreye aldıktan sonra müşterilerimizi yalnız bırakmıyoruz. Sistemi uzaktan takip ediyor, bir sorun anında müşterimizi bilgilendiriyor ve yerinde incelememizi yapıyoruz. Müşterilerimiz talep ettiği takdirde 6 ayda bir temizlik va bakım hizmetleri de sunuyoruz.